Witamina C

Witamina C!

Właśnie tej tematyce będzie poświęcony dzisiejszy wpis na blogu. Witamina C jest dosyć dobrze znana dla każdego z nas, szczególnie jeśli chodzi o właściwości wzmacniające naszą odporność, ale nie tylko! Warto wyróżnić witaminę C i jej zastosowanie również w kosmetologii. Zwana kwasem askorbinowym, podstawowa biologicznie czynna postać witaminy C stymuluje lepsze ukrwienie skóry, poprzez syntezę kolagenu, co ma wpływ na poprawę jędrności i elastyczności skóry, wzmacnia ściany naczyń krwionośnych , ma działanie rozjaśniające , i wpływa na spłycenie zmarszczek. 

Dla kogo jest polecany zabieg z użyciem witaminy C ?

Szczególnie polecana jest dla osób ze skóra poszarzałą, o nierównym kolorycie, przy skórze palacza, polecana jest również dla osób u których występują drobne naczynia krwionośne tzw teleangiektazje, czyli u osób które borykają się ze zmianami naczyniowymi w okolicy twarzy.

Dodatkowo ma unikalne właściwość wiązania i zatrzymania wody w naskórku, wygładza i zmiękcza naskórek, posiada działanie antyoksydacyjne, reguluje odnowę komórkową, a także w świetny sposób ujednolica koloryt skóry. Witamina C również wykazuje właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne, tym samym jest bardzo pomocna w pielęgnacji skory trądzikowej. Uznawana jest również jako naturalny filtr przeciwsłoneczny. 

Zabiegi z witaminą C można stosować tak naprawdę u każdego, bez względu na problem skórny. Świetnie sprawdzi się również u osób ze skórą suchą, normalną czy wrażliwą. 

Podsumowując, zastosowanie witamy C na okolicę twarzy, ma szerokie spektrum działania, co za tym idzie oczywiście zdecydowana poprawa wyglądu i kondycji skóry, przy okazji również swojego samopoczucia widząc zdrowy wygląd swojej skóry 🙂

Nie zastanawiacie się Panowie, tylko przekonajcie się na własnej skórze, że warto skorzystać z zabiegów, właśnie z witaminą C w roli głównej w męskim gabinecie kosmetologicznym :)!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Umów się

Zadzwoń