Witaj na moim blogu

Hej. Nazywam się Paulina Poniatowska i jestem właścicielką męskiego gabinetu kosmetologicznego we Wrocławiu. Blog powstał z myślą o Was panowie, żeby przybliżyć Wam tajniki pielęgnacji skóry, wyróżnić zabiegi proponowane w moim gabinecie, a także skupić się na konkretnych problemach skóry, jej rodzajami i prawidłowym sposobie radzenia sobie z niedoskonałościami.

Pierwszy wpis będzie dotyczył omówienia poszczególnych typów cery oraz propozycji prawidłowej pielęgnacji. Wyróżnić można cerę: normalną, tłustą, suchą, mieszaną, wrażliwą, trądzikową, a także naczyniową. Od niedawna zdefiniowano nowy rodzaj cery tzw „Urban Skin” . Ten rodzaj cery wynika

z wpływu niekorzystnych warunków atmosferycznych przez co skóra jest szara, mało dotleniona, widać ogólne zmęczenie czy nierówny koloryt. Niestety częstym objawem zbyt szorstkiej, mało elastycznej skóry jest wpływ środowiska w którym żyjemy, zatem na pewno niezbędne jest dostarczanie skórze silnego dotlenienia, tym samym ograniczając narażenie na niekorzystne czynniki zewnętrzne. Zacznę od omówienia cery normalnej. Tak naprawdę jedynie u dzieci aż do okresu dojrzewania można zaobserwować ten rodzaj cery. Wraz z okresem dojrzewania pewne zmiany hormonalne powodują zaburzenie prawidłowych funkcji skóry.

Charakterystyczne dla cery normalnej jest naturalne zaróżowienie, jest ona czysta, dobrze ukrwiona, odżywiona, nawodniona, do tego idealnie gładka i napięta.

U osób mających normalny typ cery, nie zauważymy łuszczenia się, ponieważ stopień jej nawilżenia jest bardzo wysoki. W dotyku jest miękka, i przyjemnie aksamitna.

Jeśli chodzi o pracę gruczołów łojowych, to ich funkcjonowanie jest prawidłowe, poziom wydzielania sebum jest w normie, stąd ten typ skóry nie przetłuszcza się. Jeśli chodzi o widoczne zaskórniki czy rozszerzone pory, to w zasadzie też one nie występują u osób z cerą normalną, ale oczywiście brak niedoskonałości nie oznacza ,że tego typu cery nie trzeba pielęgnować. Skóra posiada zdrowy koloryt, bez widocznych plam barwnikowych, a także dobrze reaguję na czynniki atmosferyczne tj. wiatr, słońce, mróz, czy wodę. 

Wskazówki dla cery normalnej, to: używanie na co dzień kremu z filtrem oraz okularów przeciwsłonecznych. Spędzanie w miarę możliwości sporo czasu na świeżym powietrzu, uprawianie sportu, chodzenie na spacery.  Powinno się unikać kąpieli słonecznych, sauny czy chlorowanej wody. Dbać o dotlenie i relaks, i oczywiście stosować dietę bogatą w owoce, warzywa i wypijanie wody, szczególnie w takie upalne i słoneczne dni, jakie nam aktualnie towarzyszą.

Zapraszam Was do skorzystania z odwiedzin w moim gabinecie na ul. Powstańców Śląskich 166 we Wrocławiu, na pewno dobiorę odpowiedni zabieg dla waszej skóry 😊!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Umów się

Zadzwoń